آدم ربایی به خاطر سرقت طلافروشی

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، سناریوی سرقت از مغازه طلافروشی محدوده خیابان نبرد، با آدم ربایی و قتل مالباخته به سرانجام رسید.

آدم ربایی به خاطر سرقت طلافروشی

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ عینک استاندارد، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی پلیس پایتخت، از دستگیری عاملین سرقت از طلا مغازه فروشی منجر به جنایت خبرداد و گفت:: در این زمینه سه نفر دزد دستگیر و طلاجات مسروقه به ارزش تقریبی 60 میلیارد ریال کشف شد.

سردار لطفی در تشریح خبر گفت: در ساعت 2 بعدازظهر مورخه بیست و یکم اسفند ماه امسال طی تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر ربایش مرد 36 ساله توسط یک دستگاه خودروی ون اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی در محدوده خیابان نبرد به کلانتری 132 نبرد اعلام شد.

با تأیید خبر اولیه توسط مأموران کلانتری، پرونده با موضوع آدم ربایی تشکیل و به جهت رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه 27 تهران در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران عظیم نهاده شد.

لطفی اضافه نمود: با وصول پرونده به اداره یازدهم کارآگاهان بلافاصله راهی محل وقوع جرم شدند که در آنالیز اولیه و تحقیقات میدانی و تبادل نظر با شاهدان عینی معین شد که سه نفر مرد جوان حدوداً 35 ساله با یک دستگاه خودروی ون سفید با اعلائم مربوط به اورژانس اجتماعی (123) سازمان بهزیستی کشور اقدام به ربایش مرد جوان 36 ساله به نام محمود از مقابل درب منزلش می کنند که در ادامه تحقیقات بدست آمده وی دارای مغازه طلافروشی در همان محدوده است.

کارآگاهان بلافاصله راهی مغازه طلافروشی شدند که در همان لحظات اولیه در تحیقات پلیسی معین شد مغازه مورد دستبرد دزدان نهاده شده است که با آنالیز تصاویر دوربین های مداربسته یکی از دزدان با استفاده از ریموت دزدگیر درب را باز و وارد مغازه شده و کلیه طلاجات را بسرقت می برد.

سردار لطفی توضیح داد: با جمعبندی اطلاعات بدست آمده معین شد سرقت از مغازه طلا فروشی توسط همان آدم ربایان رخ داده است.

در شاخه دیگر از تحقیقات شماره پلاک خودروی ون بدست آمد که در آنالیز های بیشتر معین شد پلاک مسروقه بوده و متعلق به یک دستگاه خودروی پراید می باشد.

این مقام ارشد پلیس پایتخت در ادامه اعلام کرد: کارآگاهان اداره یازدهم با بهره گیری از روش های علمی کشف جرم پیروز به شناسایی یکی از اعضای باند سرقت به نام جابر 35 ساله شدند که با در اختیار گذاشتن تمامی اطلاعات بدست آمده به بازپرس پرونده دستور ویژه مبنی بر دستگیری جابر و سایر همدستانش باتوجه به حساسیت پرونده صادر شد.

کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه جابر را در محدوده خیابان نبرد شناسایی کردند که در مورخه 25 اسفند ماه طی یک عملیات پلیسی و ضربتی وی را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه مقادیر زیادی طلاجات مسروقه کشف و به اداره یازدهم منتقل شد.

جابر در تحقیقات اولیه منکر هرگونه سرقت و آدم ربایی شد، ولی کمتر از دو ساعت با ارائه دلیل و مدرک پلیسی نهایتاً لب به اعتراف و پرده از یک جنایت برداشت و گفت: من به اتفاق دو نفر از دوستانم به نام وحید و رحیم هردو 33 ساله نقشه سرقت از مغازه طلافروشی را کشیدیم و از آنجایی که محمود را بواسطه بچه محل بودن می شناختم.

در ادامه: برای اینکه شناخته نشوم اقدام به اجاره یک دستگاه خودروی ون سفید رنگ کردم و یک پلاک مسروقه که یکماه قبل سرقت نموده بودم را برروی آن نصب نمودم و با جعل اعلائم سازمان بهزیستی خودروی ون را مشابه خودرو های اورژانس اجتماعی کردم.

جابر در ادامه تحقیقات گفت: روز وقوع برای عملی کردن نقشه سرقت، به درب منزل محمود مراجعه کردیم و رحیم بعنوان کارشناس اجتماعی با او در خصوص آسیب های اجتماعی و خانوادگی صحبت کرد و به بهانه وی را به داخل خودرو کشاند و من هم در یک فرصت با آمپول بهوشی که از قبل آماده نموده بودم به وی زدم که بلافصله محمود بیهوش شد و سریعاً از محل متواری و بسمت مسعودیه رفتیم و دوستم وحید با برداشتن کلید و ریموت مغازه به سراغ طلاجات رفت و اموال را سرقت کرد و در همین حین متوجه شدیم محمود فوت نموده است و وی را در محدوده کهریزک دفن کردیم و پس از تقسیم اموال متواری شدیم.

سردار لطفی ابراز کرد: بدنبال اظهارات مرد جوان کارآگاهان با انجام اقدامات ویژه پلیسی مخفیگاه وحید و رحیم را در یکی از شهر های شمال شرقی شناسایی کردند که بلافصله با هماهنگی قضایی راهی محل شدند که طی یک عملیات پلیسی هردو دستگیر و به جرم خود معترف شدند و در بازرسی از مخفیگاه اموال مسروقه در حدوده 4 کیلوگرم انواع طلاجات کشف شد.

سردار علیرضا لطفی در انتها گفت: با توجه به دستگیری هر سه مجرم این پرونده و اعتراف صریح به سرقت و جنایت، تحقیقات در راستی کشف و پیدایش جسد فقدانی در حال اجرا است و متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه نهم دادسرای نایحه 27 تهران در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم می باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آدم ربایی به خاطر سرقت طلافروشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آدم ربایی به خاطر سرقت طلافروشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید