اولویت اختصاص ماسک به کادر درمان

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان گفت: ماسک های تولید شده در این استان بیشتر به سنگربان های خط مقدم یعنی کادر پزشکی، درمانی و پرستاران اختصاص داده می شود و کمتر به داروخانه ها می رسد.

اولویت اختصاص ماسک به کادر درمان

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد به نقل از ایرنا، مهدی حسینی نژاد اضافه کرد: اولویت توزیع ماسک در کرمان بر اساس مصوبه برای داروخانه ها نبود.

وی اظهار کرد: طبق گزارشی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ارائه کرده است متوسط 200 تا 300 هزار عدد ماسک نیاز این استان است. بر اساس پروتکل و دستورالعمل های ملی، ماسک و دستکش سهمیه بندی و در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار داده می شود.

حسینی نژاد توضیح داد: تقریبا حدود 50 هزار عدد ماسک نیاز استان را تولیدی های استان تامین میکنند و بقیه نیاز استان در اختیار خود دانشگاه علوم پزشکی است.

رئیس سازمان صمت شمال استان کرمان توضیح داد: اولویت آن است که عموما بین سنگربان های خط مقدم یعنی کادر پزشکی، پرستاران و درمانی استان ماسک ها توزیع شود بنابراین کمتر به داروخانه ها می رسد و از طرفی نیز اولویت این 50 هزار عدد ماسک برای دستگاه هایی است که بیشتر با مردم در ارتباط هستند از جمله نیروی انتظامی و راه آهن.

او ادامه داد: قیمت دو مدل ماسکی که در استان توسط واحدهای تولیدی، کمیته امداد و سپاه تولید می شود به استناد مصوبه ستاد کرونا در استان ماسک دولایه با قیمت 950 تومان و ماسک سه لایه با قیمت 3 هزار و 500 تومان است.

حسینی نژاد گفت: ما به طور متوسط روزانه بالای 50 هزار عدد ماسک توسط واحدهای تولیدی استان(صنعتی و معدنی) و همچنین سپاه و کمیته امداد امام خمینی(ره) تولید می کنیم که این آمار روزانه را در اختیار بازرسی استانداری و ستاد کرونا قرار می دهیم.

رئیس سازمان صمت شمال استان بیان نمود: ما به طور متوسط روزانه، 2 هزار و 500 لیتر الکل 96 درصد تولید می کنیم و با کمک مجموعه سپاه و دانشگاه 18 هزار لیتر الکل به صورت ویژه به استان آمد که با کمک یکی از واحدهای تولیدی تبدیل به حدود 24 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده شد.

او ادامه داد: این مواد ضدعفونی براساس مصوبه ستاد کرونا یک کارگروه متشکل از سازمان صمت، دانشگاه علوم پزشکی و سپاه تشکیل شده است، 50 درصد در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی و 50 درصد نیز در اختیار دانشگاه هایی که از طریق سایت دانشگاه علوم پزشکی ثبت نام کرده بودند، قرار گرفت.

منبع: همشهری آنلاین

به "اولویت اختصاص ماسک به کادر درمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولویت اختصاص ماسک به کادر درمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید