بحث در کاخ سفید درباره اقدام نظامی علیه ایران ، دیدگاه نظامی ها غالب شد

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، یک روزنامه آمریکایی در گزارشی مدعی شده وزیر خارجه این کشور در نشستی در کاخ سفید از تشدید تنش با ایران در بحبوحه شیوع کرونا حمایت نموده است.

بحث در کاخ سفید درباره اقدام نظامی علیه ایران ، دیدگاه نظامی ها غالب شد

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد به نقل از فارس، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی آمریکا در نشستی در کاخ سفید از تشدید تنش با ایران در بحبوحه شیوع ویروس کرونا حمایت نموده اند.

روزنامه نیویورک تایمز نوشته پنجشنبه هفته گذشته قبل از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بابت شیوع ویروس کرونا شرایط اضطراری بیان کرد داخل کاخ سفید مباحثه ای جدی بین ترامپ و مشاوران ارشد او بر سر موضوعی کاملاً متفاوت در جریان بود: اینکه آیا ایالات متحده باید اقدام نظامی علیه ایران را تشدید کند یا خیر.

یک گروه از جمله مایک پمپئو و او براین از این دیدگاه حمایت می کردند که بابت حمله راکتی چند روز قبل تر به یک پایگاه آمریکا در عراق پاسخی قاطع به ایران داده گردد. استدلال این گروه این بود که دادن پاسخی سخت در زمانی که مسئولان در ایران سرگرم مبارزه با ویروس کرونا هستند می تواند ایران را مجاب به مذاکره مستقیم با آمریکا کند.

اما مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا و مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با این مسئله مخالفت کردند.

نیویورک تایمز نوشته پنتاگون و نهادهای اطلاعاتی آمریکا شواهد کافی در اختیار نداشتند که حملات اجرا شده به پایگاه های آمریکا به دستور ایران اجرا شده و به همین جهت هشدار دادند که انجام حمله ای در مقیاس عظیم می تواند آمریکا را وارد جنگی گسترده تر با ایران کند.

نیویورک تایمز نوشته در نهایت در آن جلسه دیدگاه نظامی ها غالب شد و ترامپ دستور حمله به پنج انبار تسلیحات گروهای هم پیمان ایران در داخل عراق را دارد.

نیویورک تایمز نوشته این خبر را بر اساس مصاحبه با بیش از 20 نفر نفر از مقام های فعلی و سابق آمریکا، عراق و مقام های کشورهای غربی تنظیم نموده است.

مقام های آمریکایی به نیویورک تایمز گفته اند رئیس جمهور و بعضی از مشاوران ارشد او تمایلی به شروع جنگ خطرناک با ایران ندارند.

مقام های اطلاعاتی آمریکا به نیویورک تایمز گفته اند شواهد مستقیمی در اختیار ندارند که نشان دهد ایران دستور حمله 11 مارس به پایگاه التاجی عراق را صادر نموده است. در این حمله دو نظامی آمریکایی و یک نظامی انگلیسی کشته شدند.

منبع: همشهری آنلاین

به "بحث در کاخ سفید درباره اقدام نظامی علیه ایران ، دیدگاه نظامی ها غالب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحث در کاخ سفید درباره اقدام نظامی علیه ایران ، دیدگاه نظامی ها غالب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید