بلندترین پل دنیا در چین

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، بنظر می رسد چینی ها به ساخت سازه های بسیار عظیم ، پر ارتفاع و طولانی علاقه زیادی دارند . سال 2009 بود که پل Beipanjiang با ارتفاع 496 متر نامش به عنوان بلندترین پل دنیا معرفی گردید . پل Beipanjiang در استان هوبئی واقع شده است و روی رودخانه سیدو ساخته شده است.

بلندترین پل دنیا در چین

اما حالا مهندسان چینی در حال اجرا مراحل پایانی برای افتتاح پل Beipanjiang Bridge Duge ، در کنار پل عظیمراه Guanxing هستند . این پل که دارای ارتفاع 565 متری از سطح زمین است پر ارتفاع ترین سازه ای است که بشر ساخته و قرار است با ماشین از روی آن تردد کند .

طول این پل 720 متر بوده و با این هدف طراحی و ساخته شده که راستا بین شهر های منطقه را کاهش دهد . این منطقه کوهستانی بوده و تا پیش از افتتاح این پل مردم برای سفر کردن به شهر های اطراف باید بسیاری از کوه ها و دره های موجود را دور می زدند . اما با افتتاح این پل دسترسی به بسیاری از شهر های اطراف از چندین ساعت به کمتر از دو ساعت خواهد رسید .

نکته قابل توجه اینکه این پل با چنین طولی در این ارتفاع در عرض سه سال ساخته شده . در تصاویری که در ادامه برای شما ارائه خواهیم کرد می توانید مشاهده کنید که در سال 2013 منطقه ای که حالا پل در آن واقع شده کاملا طبیعی و کوهستانی بوده و جالب است بدانید عظیم ترین پل ریلی دنیا هم در کشور چین واقع شده است . البته علت شهرت این پل ریلی هم بیشتر به خاطر ارتفاع آن است .

منبع: گردشبان

به "بلندترین پل دنیا در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلندترین پل دنیا در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید