تحریم های آمریکا علیه ایران برای ترکیه بی معنی است

مدیرکل بندر ترابزون با بیان اینکه تحریم های آمریکا علیه ایران برای ترمیه بی معنی است، گفت: ایران در قلب ترکیه صندلی ویژه ای دارد.

تحریم های آمریکا علیه ایران برای ترکیه بی معنی است

به گزارش خبرنگاران، مظفر آرمیش در بیست و چهارمین همایش توسعه صادرات غیرنفتی در تبریز، با بیان این که بندر ترابزون در ترکیه با آغوشی باز منتظر تجار ایرانی است، اظهار کرد: ترابزون با اتاق بازرگانی تبریز 14 سال به صورت متوالی تجارت انجام داده و کوشش های زیادی در این زمینه اجرا شده است .

وی با اشاره به قدمت تاریخی این بندر، افزود: بندر ترابزون قدمت چهار هزار ساله داشته و دروازه تجاری مهمی است؛ چراکه در مجاورت جاده ابریشم قرار گرفته و به لحاظ موقعیت جغرافیایی راهبردی است.

وی با اشاره به ضرورت برطرف مسائل ترکیه و بندر ترابزون، بیان کرد: باید راه تبریز به ترابزون هموار گردد؛ چراکه بیش از 10 میلیون نفر از ملت ایران و ترکیه از منافع آن بهره مند می شوند.

آرمیش ادامه داد: اگر مسائل صادراتی ایران برداشته گردد، قطعا ارتباطات و مبادلات اقتصادی و تجاری نیز به دنبال آن افزایش پیدا خواهد نمود.

وی با اشاره به اولین سفر اردوغان به ایران در اولین دوره ریاست جمهوری، اعلام نمود: همانطور که در گذشته با کشور ایران همکاری داشته و اقدامات موثری انجام داده ایم؛ اکنون نیز آماده همکاری هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تحریم های آمریکا علیه ایران برای ترکیه بی معنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های آمریکا علیه ایران برای ترکیه بی معنی است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید