تروریست های آمریکایی از یک پایگاه هوایی در شمال عراق خارج شدند

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، منابع عراقی از خروج نظامیان تروریست آمریکایی مستقر در پایگاه هوایی القیاره در شمال عراق خبر دادند و اعلام کردند که بزودی از کاخ های صدام نیز خارج خواهند شد.

تروریست های آمریکایی از یک پایگاه هوایی در شمال عراق خارج شدند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عینک استاندارد، یک منبع امنیتی عراقی که نامش فاش نشد به خبرگزاری روسی اسپوتنیک گفت، نیروهای (تروریست ) آمریکایی که از سال ها پیش در پایگاه هوایی القیاره در جنوب موصل مرکز استان نینوی (در شمال عراق) مستقر بودند، خارج و به پایگاهی دیگر در عراق منتقل شدند.

به گزارش اسپوتنیک این منبع که یک افسر ارتش عراق در منطقه القیاره است، شرح داد که نیروهای آمریکایی از دیروز چهارشنبه کار انتقال تجهیزات لجستیک از پایگاه هوایی القیاره را شروع نموده و فرماندهی آن را به فرماندهی عملیات نینوی واگذار کردند.

طبق گفته این منبع، نیروهای آمریکایی از این پایگاه به یک پایگاه دیگر در عراق منتقل شده اند.

این منبع همچنین شرح داد که آن دسته از نظامیان آمریکایی و نظامیان عضو ائتلاف آمریکا که در کاخ های ریاست جمهور (معروف به کاخ های صدام) ساکن هستند، بزودی از آن خارج خواهند شد.

به گفته این منبع عراقی، موعد خروج نیروهای آمریکایی از کاخ های ریاست جمهوری در استان نینوی، چهارم آوریل (شانزدهم فروردین) اعلام شده است.

ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا در عراق امروز پنجشنبه از تعلیق موقت آموزش نیروهای امنیتی عراق به دلیل شرایط بهداشتی در سایه شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

دیروز چهارشنبه (ششم فروردین) سخنگوی نیروهای مسلح عراق از خروج نظامیان فرانسوی که در قالب ائتلاف بین المللی علیه داعش در این کشور حضور داشتند، اطلاع داد و گفت، نیروهای فرانسه خاک عراق را ترک نموده و یک پایگاه هوایی نیز از سوی ائتلاف بین المللی تخلیه شد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "تروریست های آمریکایی از یک پایگاه هوایی در شمال عراق خارج شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تروریست های آمریکایی از یک پایگاه هوایی در شمال عراق خارج شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید