جامعه جهانی باید در مقابل اقدامات خودسرانه آمریکا ایستادگی کند

به گزارش خبرنگاران، غلامعلی خوشرو، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در خاتمه ماموریت خود روز جمعه با دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش ملاقات کرد. در این ملاقات مسائل مهم بین المللی و منطقه ای مورد بحث و تبادل نظر نهاده شد. خوشرو از دبیرکل خواست نسبت به قانونگریزی و اعمال تحریم بر ضد ایران موضع گیری کند.

جامعه جهانی باید در مقابل اقدامات خودسرانه آمریکا ایستادگی کند

وی با تشریح خروج یک جانبه آمریکا از برجام و تهدید کشورهای عضو در همکاری با ایران، گفت: در تاریخ سازمان ملل سابقه نداشته است که یک عضو دائم شورای امنیت بقیه اعضای سازمان ملل را به دلیل پایبندی به قطعنامه های شورا مجازات کند. جامعه جهانی باید در مقابل این اقدامات خودسرانه و فراقانونی ایستادگی کند.

وی همچنین حملات سعودیها در یمن را فاجعه عمیق انسانی خواند و خواهان سرانجام دادن به این جنگ خانمانسوز و شروع مصالحه سیاسی بین طرفهای در گیر در یمن شد.

گوترش در پاسخ به لزوم چند جانبه گرایی در برابر چالش های جهانی تاکید نمود و اظهار امیدواری کرد جنگ در یمن بزودی پایان یابد تا از این فاجعه انسانی هر چه زودتر جلوگیری گردد.

در سرانجام خوشرو تابلو فرش تصویر گوترش را که با هنرنمایی هنرمندان ایرانی بافته شده بود به وی تقدیم کرد تا در نمایشگاه ثابت سازمان ملل متحد مورد بازدید همگان قرار گیرد.

گوترش به عمق و گستره فرهنگ ایران اشاره نمود و شعر و نقاشی ، معماری و فرش بافی ایران را مورد ستایش قرار داد.

خوشرو در این دیدار با دبیرکل خداحافظی کرد و گفت با توجه به اصلاحیه جدید قانون بازنشستگی ماموریت وی در بیست و ششم آبان ماه سرانجام می یابد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جامعه جهانی باید در مقابل اقدامات خودسرانه آمریکا ایستادگی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جامعه جهانی باید در مقابل اقدامات خودسرانه آمریکا ایستادگی کند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید