جی تی ای 6 ممکن است شخصیت اصلی زن و مرد داشته باشد

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، راک استار گیمز هر چه بیشتر از رونمایی شماره بعدی مجموعه بازی های جی تی ای ممانعت کند، شایعات و حرف و حدیث ها حول این بازی بیشتر خواهد شد. کار به جایی رسیده است که روزانه با شایعه جدیدی از جی تی ای 6 روبرو می شویم. بیشتر شایعات پرت و پلا هستند، اما بعضی اوقات به سابقه منابع آن ها اعتماد می کنیم. مثل شایعه امروز که می گوید جی تی ای 6 دو شخصیت اصلی خواهد داشت که یکی زن و دیگری مرد است.

جی تی ای 6 ممکن است شخصیت اصلی زن و مرد داشته باشد

منبع این منتشر شده درباره جی تی تی 6، تام هندرسون در توییتر است. هندرسون شبکه ای یوتیوبی مختص مجموعه بازی های کال آو دیوتی دارد. او در توییت جدید خود نوشته با قاطعیت گفته که جی تی ای 6 شخصیت اصلی زن و مرد خواهد داشت. هندرسون گفته است: برای اولین بار در یک بازی جی تی ای، جی تی ای 6 یک شخصیت اصلی زن و مرد خواهد داشت.

  • آیا راک استار به جی تی ای 6 اشاره می نماید؟

اولین نکته توییت او که کاملا غلط است. اولین شماره مجموعه بازی های جی تی ای که در سال 1997 عرضه شده، به بازی نماینده ها اجازه می داد تا از بین هشت شخصیت یکی را انتخاب نمایند. نیمی از آن شخصیت های قابل انتخاب، زن بودند.

با این حال، تام هندرسون سابقه ای خوب در ارایه اطلاعات منتشر نشده از سری بازی های کال آو دیوتی دارد. او پیش از این، اطلاعات خوبی از کال آو دیوتی: مدرن وارفر پیش از رونمایی رسمی آن ارایه داده بودند و هنوز هم به انتشار اطلاعات غیر رسمی و درست از بازی های کال آو دیوتی و بتلفیلد ادامه می دهد.

حتی اگر این اطلاعات درست باشد، که به نظر ما بعید به نظر می رسد، از چگونگی اجرای این ایده در جی تی ای 6 مطمئن نیستیم. آیا می توان ابتدای بازی، از بین یک شخصیت اصلی مرد یا زن، یکی را انتخاب کرد؟ آیا مثل جی تی ای 5 بازی در موقعیت های داستانی مختلف، خودش شخصیت را تغییر می دهد؟

موضوع بسیار مهم تری هم وجود دارد: اینکه چگونه نویسندگان راک استار گیمز می خواهند یک شخصیت اصلی زن را در دنیای ضد زن جی تی ای قرار دهند؛ آن هم در سطح جنایتکاران و قاتلانی مثل شخصیت های دیگر قسمت های جی تی ای. از نظر داستانی و منطقی، قرار دادن یک شخصیت اصلی زن در دنیای جی تی ای، به هیچ وجه کار ساده ای نیست. البته که پیش از این با شخصیت های زن قدرتمند متعددی در جی تی ای روبرو شده ایم، اما نه به عنوان شخصیت اصلی و بلکه به عنوان شخصیت های داستانی فرعی که نهایتا به بازی نماینده ماموریت می دهند.

نویسندگان راک استار گیمز توانایی خود را در ساخت شخصیت های زن قدرتمند در رد دد ریدمپشن 2 و شخصیت هایی مثل سیدی ادلر به خوبی ثابت کردند، اما دنیای جی تی ای از زمین تا آسمان با رد دد فرق دارد. امکان قرار دادن یک شخصیت اصلی زن در جی تی ای وجود دارد، اما نوشتن چنین شخصیتی در مقایسه جوانک سیاه پوست پایین شهری یا دزد بانک بازنشسته بارها سخت تر است.

نمی گوییم نویسندگان راک استار نمی توانند یک شخصیت زن عمیق با درگیری های شخصیتی متعدد خلق نمایند؛ شخصیتی که کوشش می نماید تا خود را در دنیای جرم و جنایت جی تی ای، که اساسا اجازه ورود زنان را به آن نمی دهند، جای دهد. اما، جی تی ای به عنوان یک بازی عامه پسند، جای چنین سبکی از قصه گویی نیست.

اگر سازندگان جی تی ای 6 این چالش را بپذیرند و بخواهند آن را به بهترین نحو و با کیفیت بالای قصه گویی که از راک استار انتظار داریم اجرا نمایند، از همه نظر آن ها را تحسین می کنیم.

  • شایعات جی تی ای 6 در وایس سیتی قوت می گیرند

دن هاوسر، نویسنده ارشد و تهیه نماینده سری بازی های جی تی ای و رد دد ریدمپشن، اخیرا شرکت راک استار گیمز را ترک کرد. بازی سازان متعددی اساسا پس از اتمام پروژه رد دد ریدمپشن 2 از این استودیو خارج شدند؛ طوری که جی تی ای 6 یا هر بازی دیگری که در راک استار گیمز در حال ساخت است، با تیم و احتمالا دیدگاهی متفاوت ساخته می گردد.

در هر حال، تصور نمی کنیم راک استار بخواهد به این زودی ها از جی تی ای 6 صحبت کند.

منبع: توییتر

منبع: دیجیکالا مگ

به "جی تی ای 6 ممکن است شخصیت اصلی زن و مرد داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جی تی ای 6 ممکن است شخصیت اصلی زن و مرد داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید