خبرنگاران ادامه فعالیت بخش خصوصی با رعایت مباحث ایمنی

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، تهران - خبرنگاران - نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار گفت: بخش خصوصی از محل فراوری ارزش، تغذیه می گردد و واحدهای فراوریی با اتخاذ تمهیدات لازم و رعایت ایمنی فعالیت خود را ادامه می دهند.

خبرنگاران ادامه فعالیت بخش خصوصی با رعایت مباحث ایمنی

اصغر آهنی ها روز شنبه در گفت و گو با وبلاگ عینک استاندارد اضافه نمود: بیشتر واحدهای فراوریی سعی کردند به یاری تجهیزاتی همچون تب سنج کارگران را چک نمایند و با ارایه ماسک و مواد ضدعفونی نماینده فعالیت خود را ادامه دهند.

وی تاکید نمود: خوابیدن چرخه فراوری موجب آسیب واحدها می گردد و بنابراین با حفظ آرامش و رعایت پروتکل های لازم ایمنی می توانیم فعالیت خود را ادامه دهیم.

نماینده کارفرمایان درشورای عالی کار درباره جلسه آینده این شورا با موضوع معین دستمزد گفت: این هفته جلسه ای برگزار نمی گردد، اما در هفته های آینده جلسات برگزار خواهد شد و تا خاتمه سال دستمزد کارگران معین می گردد.

وی درباره سبد معیشت چهار میلیون و 940 هزار تومانی کارگران نیز گفت: این سبد را دست بالا و خارج از سیستم قبلی معین کردیم.

آهنی ها با بیان اینکه سبد معیشت با سبد هزینه فرق می نماید، گفت: سبد معیشت 2 بخش هزینه اجتماعی (مسکن، درمان و اموزش) که مطابق مواد 29، 30 و 31 قانون برعهده دولت است و بخش دیگر بحث دستمزد است.

وی افزود: امروز در تمام جهان پرداخت دستمزد براساس ارزش آفرینی معین می گردد، اما در قانون کارخلاهای زیادی در این زمینه وجود دارد و دولت به عنوان بازوی حمایتی باید یاری کند.

نماینده کارفرمایان گفت: پرداخت دستمزد باید متناسب با درآمد واحدها باشد و با توجه به اینکه 90 درصد اشتغال کشور در واحدهای کوچک است که هزینه بالایی دارند، توان پرداخت ندارند و قانون در این واحدها اجرا نمی گردد.

وی توضیح داد: قرار است با توجه به شرایط رکود تورمی و مازاد فراوری واحدهای فراوریی باید ضلع سوم که دولت است حمایتهای لازم را انجام دهد تا شرایط بهبود یابد .

آهنی ها اضافه نمود: امروز 30 درصد پرداختی کارفرمایان بابت بیمه است و باید هزینه درمان بپردازند و این در هیچ کجای جهان معمول نیست و کارفرمایان نمی توانند وظیفه دولت را انجام دهند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ادامه فعالیت بخش خصوصی با رعایت مباحث ایمنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ادامه فعالیت بخش خصوصی با رعایت مباحث ایمنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید