خبرنگاران نماز جماعت ماه رمضان در عربستان برگزار نمی گردد

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، تهران- خبرنگاران- وزارت امور اسلامی عربستان خاطرنشان کرد که تعلیق برگزاری نماز جماعت در ماه مبارک رمضان در مساجد این کشور ادامه خواهد داشت مگر اینکه تصمیم دیگری اتخاذ گردد.

خبرنگاران نماز جماعت ماه رمضان در عربستان برگزار نمی گردد

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، محمد العقیل معاون وزیر امور اسلامی عربستان با اعلام این خبر اضافه نمود که این اقدام برای جلوگیری از ابتلای نمازگزاران به ویروس کرونا انجام شده و این فرایند ادامه خواهد داشت مگر اینکه تصمیمی بر خلاف آن توسط شورای علما و مقامات مربوط گرفته گردد.

در حالی که عربستان نیز با عواقب ناشی گسترش بیماری کووید 19 روبرو است، العقیل ابراز امیدواری کرد که این مشکل پیش از ماه رمضان برای این کشور حل گردد.

شورای عالی علما عربستان روز 17 مارس (27 اسفند 98) به عنوان بخشی از اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا، توقف برگزاری نماز جماعت و نماز آدینه را برای تمام نمازگزاران در مساجد سراسر کشور ضروری اعلام نمود.

ویروس کرونا موسوم به کوید 19 اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت نیز 21 اسفند ماه 98 تاکید نمود که اگرچه واژه همه گیر (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را همه گیر جهانی شناسایی و اعلام می نماید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نماز جماعت ماه رمضان در عربستان برگزار نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نماز جماعت ماه رمضان در عربستان برگزار نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید