خراسان شمالی تنها استان فاقد مرکز تحقیقات در کشور

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی تنها استان فاقد مرکز تحقیقات هواشناسی در استان است.

خراسان شمالی تنها استان فاقد مرکز تحقیقات در کشور

مجید بیجندی در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ عینک استاندارد، با اشاره به این که در گذشته ساخت این مرکز یکی از مصوبات شورای برنامه ریزی استان بوده است، اضافه نمود: طی چندین مرحله برای ساخت این پروژه زمین در اختیار این اداره کل نهاده شد اما پس از گذشت مدتی زمین ها معارض پیدا می کردند و مجبور به پیدا کردن زمین دیگری می شدیم.

وی ادامه داد: بالاخره زمینی در محل سایت اداری ارکان برای اجرای این پروژه اختصاص یافت اما تاکنون اقدام خاصی برای اجرای این پروژه انجام نشده است.

مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی اظهار کرد: اعتبار ویژه ای برای ساخت مرکز تحقیقات هواشناسی تاکنون اعطا نشده است اما قول هایی از استانداری برای ردیافت اعتبار جهت ساخت ساختمان این پروژه اخذ شده است.

بیجندی توضیح داد: تاکنون اقداماتی همچون اخذ پروانه از شهرداری و ... نیز صورت گرفته است.

این مقام مسئول گفت: با توجه به افزایش قیمت ها، پیش بینی می گردد رقم 15 تا 20 میلیارد تومان برای اجرا و تکمیل ایت پروژه احتیاج باشد.

وی گفت: اگر می خواهیم به سمت تغییرات کاربردی برویم باید به سوی یک فضای تحقیقاتی مناسب گام برداریم.

مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی گفت: تجهیزات هواشناسی در کل کشور باید همیشه به روز گردد و احتیاج به اعتبارات ویژه ای در این حوزه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خراسان شمالی تنها استان فاقد مرکز تحقیقات در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خراسان شمالی تنها استان فاقد مرکز تحقیقات در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید