درخواست روس ها از اردوغان: دست از حمایت از شبه نظامیان سوریه بردار

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، ایسنا نوشت: سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت، حمایت ترکیه از شبه نظامیانی که کوشش می نمایند تا به مواضع نیروهای دولتی سوریه در ادلب حمله نمایند، بیانگر نقض توافق های بین مسکو و آنکارا است.

درخواست روس ها از اردوغان: دست از حمایت از شبه نظامیان سوریه بردار

به گزارش خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: 20 فوریه امسال میلادی مرکز روسی برای سازش طرف های درگیر در سوریه چندین مورد حمله گسترده از سوی گروه های تروریستی با استفاده از تعداد زیادی خودروی زرهی در مواضعی را گزارش داد که ارتش سوریه در منطقه کاهش تنش ادلب در آنها حضور دارد.

وی ادامه داد: همچنین، این اقدامات شبه نظامیان با پشتیبانی توپخانه ای نیروهای ترکیه ای همراه بود و به تروریست ها اجازه داد تا دفاع ارتش سوریه را در هم بشکنند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین به این نکته اشاره نمود که برای جلوگیری از ورود تروریست ها به قلمروی تحت کنترل نیروهای سوری، نیروی هوا-فضای روسیه حمله هوایی علیه تروریست ها انجام داد و نیروهای سوری پیروز شدند تا آنها را عقب برانند.

زاخارووا ادامه داد: ما نگرانی خود را بابت چنین پشتیبانی از شبه نظامیان توسط نیروهای ترکیه ای ابراز می کنیم. این اقدامات بیانگر نقض توافق بین ترکیه و روسیه درباره جدا سازی اپوزیسیون مسلح و تروریست ها و ایجاد یک منطقه غیرنظامی شده است و خطر افزایش درگیری های بعدی را در این بخش از خاک سوریه به وجود می آورد.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "درخواست روس ها از اردوغان: دست از حمایت از شبه نظامیان سوریه بردار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست روس ها از اردوغان: دست از حمایت از شبه نظامیان سوریه بردار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید