دیپلمات آمریکایی: پیروز انتخابات آینده افغانستان از حمایت کمی برخوردار است

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، سفیر آمریکا در کابل با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری افغانستان گفت که پیروز انتخابات این کشور از حمایت کمی برخوردار است بنابراین باید بدنبال تشکیل حکومت فراگیر باشد.

دیپلمات آمریکایی: پیروز انتخابات آینده افغانستان از حمایت کمی برخوردار است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ عینک استاندارد، جان بس سفیر آمریکا که به تازگی دوره کاری خود را در افغانستان به سرانجام رسانده است از کاهش مشروعیت دولت آینده این کشور خبر داد.

وی به طلوع نیوز گفت که پیروز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از حمایت کمی در بین مردم این کشور برخوردار خواهد شد بنابراین باید بدنبال تشکیل یک دولت فراگیر باشد.

بس گفت که رئیس جمهور آینده افغانستان باید به مخالفانش که بخش بزرگی از جامعه هستند نیز گوش فرادهد.

سفیر آمریکا اعلام کرد که در کشوری با 30 میلیون جمعیت که 9 میلیون نفر در انتخابات ثبت نام کردند، رئیس جمهور آینده افغانستان حدود یک میلیون رای دارد که این نشان می دهد حمایت شمار بزرگی از مردم را ندارد.

وی با اشاره به مذاکرات قطر نیز گفت که واشنگتن تلاش می کند تا علاوه بر آتش بس با طالبان، نیروهای افغان نیز شامل این موضوع شوند.

جان بس اعلام کرد که نتایج اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، ابتدایی است و هنوز تا اعلام نتایج نهایی مراحل زیادی باقی است.

جان بس پیش از این نیز در توئیترش نوشته بود که همه افغان ها به یاد داشته باشند، این نتایج ابتدایی هستند.

بس در این پیام گفته بود: پیش از اینکه نتایج نهایی انتخابات مورد تأیید قرار گیرد باید گام های زیادی برداشته شود تا مردم نسبت به نتایج اطمینان داشته باشند.

گفتنی است که دقایقی پس از انتشار نتایج ابتدایی انتخابات، عبدالله عبدالله رهبر تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی ضمن متهم کردن کمیسیون انتخابات به حمایت از تیم دولت ساز شرح داد: دولت برخاسته از تقلب و آرای تقلبی را هرگز قبول نمی کنیم.

براساس آمار منتشر شده توسط کمیسیون انتخابات افغانستان اشرف غنی با 923 هزار و 868 رأی و با کسب 50.64 درصد در جایگاه اول و عبدالله عبدالله با 720 هزار و 990 رأی و کسب 39.52 درصدآرا در جایگاه دوم قرار گرفت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دیپلمات آمریکایی: پیروز انتخابات آینده افغانستان از حمایت کمی برخوردار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات آمریکایی: پیروز انتخابات آینده افغانستان از حمایت کمی برخوردار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید