طرح عدلیه - علمیه در دادگستری یزد اجرا می گردد

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، خبرنگاران/یزد معاون منابع انسانی دادگستری استان یزد گفت: با هدف قرابت و نزدیکی محیط های علمی و دانشگاهی با دستگاه قضائی، طرح عدلیه - علمیه در دادگستری استان اجرا می گردد.

طرح عدلیه - علمیه در دادگستری یزد اجرا می گردد

حسین دهقانی فیروزآبادی در نشست با اساتید حقوق دانشگاه میبد اضافه کرد: در طرح موصوف، سئوالات کاربردی و اساسی که برگرفته از کار پژوهشی و قضائی از دل پرونده هاست طرح می گردد و این سئوال برای تحقیق عمیق به مراکز دانشگاهی مرتبط با رشته های فقه و حقوق ارسال می گردد.

وی توضیح داد: این سئوالات، سئوالات انتزاعی و فرضی نیست بلکه سئوالات دقیق و مبتلا به روز است که با هدف بهره گیری از منابع علمی و ظرفیت پژوهشی به دانشگاه ها ارسال می گردد.

این مقام قضائی از بهره برداری نتایج تحقیقات رسیده و جمع بندی در کمیته مرتبط علمی دادگستری اطلاع داد و گفت: بدون تردید از این پاسخ ها استفاده خواهد شد و شاید روزی در قالب یک رأی، به شکل عدالت مردم را منتفع کند.

وی به برگزاری جلسات نقد رأی اشاره و ابراز کرد: جلسات نقد رأی با حضور قضات برجسته و مجرب دادگستری، اساتید به نام علم حقوق و دانشجویان علاقمند برگزار خواهد شد که این اقدام نیز نقش اثرگذاری در اتقان آراء و ارتقاء کیفیت خدمات قضائی خواهد داشت.

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد و به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، معاون منابع انسانی این دستگاه در سرانجام نیز یادآور شد: دستگاه قضایی، پذیرای ایده ها، نظرات و پیشنهادات نخبگان علمی در موضوع ارتقاء کیفیت خدمات قضایی و پیشگیری از وقوع جرم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طرح عدلیه - علمیه در دادگستری یزد اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح عدلیه - علمیه در دادگستری یزد اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید