غلامعلی دهقان: اضافه شدن فرش و صنایع دستی به صندوق احیا اقدام ارزشمندی است

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، عضو هیئت مدیره صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، با اشاره به حرکت تکاملی صندوق احیا در دوره جدید، گفت: با توجه به اینکه دو حوزه فرش سنتی و صنایع دستی نیز به صندوق احیا واگذار شده که اقدام ارزشمندی است، به نظر می رسد ما بتوانیم در صندوق شاهد رشد و نمو خوبی در این دو حوزه باشیم.

غلامعلی دهقان: اضافه شدن فرش و صنایع دستی به صندوق احیا اقدام ارزشمندی است

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد به نقل از ستاد خبری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی، غلامعلی دهقان با بیان این مطلب گفت: باید کوشش کنیم از ظرفیت بخش خصوصی به خوبی بهره بگیریم تا بتوانیم بناهای بیشتری را وارد گردونه احیا کنیم.

او درباره برنامه های جدید صندوق احیا با توجه به تغییرات و تحولات جدید گفت: فلسفه وجودی صندوق احیا این بوده که بناهای تاریخی که دچار استهلاک می گردد از چرخه کاری و بازدهی خارج نشوند.

دهقان اضافه نمود: در سال 1384 قرار شد 269 بنا احیا گردد اما شاید جای تعجب داشته باشد که در بازه زمانی 10 ساله، تنها 10 بنا احیا شد. در سال 1394 عزمی جدی به وجود آمد و کوشش هایی صورت گرفت تا احیای بناهای تاریخی به یک نهاد تبدیل گردد یعنی خوشبختانه کارها به تدریج به صورت سیستماتیک خواهد شد و چیزی نزدیک به حدود 90 بنای تاریخی با مزایده به بخش خصوصی واگذار شده است و بخشی نیز به چرخه مالی کشور برگشته است.

او بیان نمود: به نظر می رسد استارت قضیه زده شده و صندوق احیا نیز کمابیش شناخته شده است و حالا این ظرفیت را دارد که بیش از گذشته بناهای بیشتری از طرف دولت به آن واگذار گردد.

دهقان توضیح داد: از یک طرف احیای بناهای تاریخی بر اشتغال جامعه تاثیرگذار است و از طرف دیگر دست دولت خیلی در شرایط جدید مالی خیلی پُر نیست و ما باید کوشش کنیم از ظرفیت بخش خصوصی به خوبی بهره بگیریم تا بتوانیم بناهای بیشتری را وارد گردونه احیا کنیم.

منبع: میراث آریا

به "غلامعلی دهقان: اضافه شدن فرش و صنایع دستی به صندوق احیا اقدام ارزشمندی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلامعلی دهقان: اضافه شدن فرش و صنایع دستی به صندوق احیا اقدام ارزشمندی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید