نکونام: قول می دهم برای شکست دادن استقلال همه تلاشمان را بکنیم

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، از جذابیت های جالب دیدار دو تیم استقلال و نساجی، تقابل جواد نکونام در نقش سرمربی تیم نساجی با تیم سابقش، استقلال تهران است. سرمربی سرخ پوشان مازندران در آستانه این دیدار حساس از هفته هفتم گفت: من تعصبم به استقلال را قبلا بارها نشان داده ام اما امروز سرمربی نساجی هستم و به این تیم تعهد دارم و همه تلاشم را برای موفقیت آن انجام می دهم. گفتگوی کامل او را در زیر بخوانید.

نکونام: قول می دهم برای شکست دادن استقلال همه تلاشمان را بکنیم

* شنبه باید به مصاف تیمی بروید که زمانی پیراهن آن را بر تن داشتید و با آن قهرمان لیگ برترشدید. چه احساسی دارید؟ - نکونام: بله، من سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را درکارنامه داشته وهمراه این تیم درفصل 92-91 به قهرمانی لیگ برتررسیدم. خاطرات خیلی خوبی هم از تیم محبوب دارم اما درحال حاضر سرمربی نساجی مازندران هستم و تمام توانم را دراین چند روزه به کاربستم تا نساجی مقابل استقلال به نتیجه دلخواه برسد.

* حرف شما به این معناست که از استقلال پیروزی و 3 امتیاز کامل بازی را می خواهید؟ - ما درهرمسابقه ای برای موفقیت به زمین می رویم اما با استراتژی های متفاوت و خوشبختانه این بازی در استادیوم وطنی قائم شهر برگزار می گردد. ما فرصت خوبی داریم که مقابل چشمان تماشاگران پرشور نساجی و درخانه بازی کنیم. این می تواند فاکتور مثبتی برای ما باشد چرا که بازی کردن دراستادیوم وطنی برای هیچ تیمی راحت نیست حتی تیم های بزرگ.

* آیا دربازی با استقلال تهران هم مثل بازی با پرسپولیس کنار زمین و لب خط جنب و جوش زیادی خواهید داشت؟ - من برای همه حریفان احترام قائلم اما کارخودم را انجام می دهم. استقلال تیم سابق من است اما به نساجی تعهد دارم و سرمربی این تیم هستم.

* ولی این رفتارها درفوتبال ایران مرسوم گردیده که برخی سرمربیان درتقابل با تیم سابق خودشان روی نیمکت نمی نشینند یا شادی نمی نمایند! - من با کسی کاری ندارم. هرمربی مختار است برنامه خودش را داشته باشد اما من این طرز تفکررا ندارم. درمورد استقلال هم من تعصبم را زمان بازی دراین تیم نشان دادم و حتی گل قهرمانی استقلال درلیگ برتر ایران را زدم. آن دوران با استقلال به جمع 4 تیم برتر آسیا رسیدیم اما الان تمام فکر و ذکرم موفقیت نساجی در بازی شنبه و ادامه لیگ برتر است.

* استقلال همچون پرسپولیس عملکرد خوبی درمرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا داشت ولی اسیر بدشانسی شد و از این رقابت ها کناررفت. ارزیابی شما ازاین اتفاق چیست؟ - بار دیگر صعود پرسپولیس نماینده ایران به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را تبریک می گویم. خوشحالم که نساجی مازندران هم سهم کوچکی در این صعود داشت. همان طورکه می دانید با موافقت ما بازی دو روز زود تر برگزار گردید و نماینده ایران بیشتر استراحت کرد و موفق شد الدحیل را حذف کند. الدحیل مدت ها بود که شکست نخورده بود و 9 برد درلیگ قهرمانان این فصل داشت ولی 3 گل درآزادی خورد تا ثابت گردد نساجی 10 نفره با آن شرایط و قضاوت اشتباه داور چقدر خوب برابر پرسپولیس قدرتمند ایستادگی نموده است. استقلال هم به نظرمن شایسته صعود به نیمه نهایی بود و بدشانسی جلوی پیشروی این تیم را گرفت.

* بعضی ها معتقدند جنب و جوش زیاد شما کنار زمین شباهت زیادی به حرکات دیه گو سیمئونه سرمربی آتلتیکو مادرید دارد؟ - نه، من کار خودم را انجام می دهم. به هر حال بازیکن داخل زمین نیم نگاهی هم به حرکات سرمربی اش کنار زمین دارد و به نظرم از او روحیه و انرژی می گیرد. من هم سعی می کنم با جنب و جوش زیاد بازیکنانم را کوچ کنم و به آنها انرژی مثبت بدهم.

* یکی دیگر از بدشانسی های شما شاید قرعه سختی بود که داشتید و باید همین ابتدای لیگ هجدهم برابر تیم های مدعی به میدان بروید و حتی بعد از استقلال هم با سایپا و سپاهان در اصفهان بازی دارید که مدعی قهرمانی هستند؟ - به هر حال برنامه بازی ها بر اساس قرعه کشی ریخته گردیده و این رخ داده است. با توجه به اینکه نساجی مازندران پس از 24 سال به لیگ برتر صعود نموده و سال ها از سطح اول دور بوده است برای ما بهتر بود با بازی مقابل تیم های دیگری مسابقات را شروع کنیم. با وجود این بدشانسی و قرعه سخت معتقدم بازی های بعدی شرایط نساجی را در ادامه لیگ بهتر می نماید.

* در آستانه بازی با استقلال چه صحبتی با هواداران نساجی دارید؟ - هواداران و تماشاگران نساجی همیشه حامی ما بوده و هستند. نیازی به توصیه یا درخواستی هم ندارند و مطمئن هستم روز شنبه استادیوم شهید وطنی را پر خواهند کرد. شنبه من و همکارانم در کادر فنی و بازیکنان نساجی با دیدن استادیوم مملو از طرفدار انگیزه و روحیه می گیریم.

* چه قولی به هواداران پر شور و شمار نساجی می دهید؟ - در فوتبال حرفه ای قول نمی دهند ولی من و بازیکنان نساجی قول می دهیم همه وجود خود را برای برد و موفقیت مقابل استقلال بگذاریم و هواداران دوست داشتنی خود را خوشحال روانه منزل کنیم.

* فکر می کنید بازی با استقلال چه تفاوتی با 6 بازی گذشته داشته باشد؟ - قبل از هر چیز امیدوارم بد شانسی و اشتباهات داوری دست از سر ما بردارد. بعد هم اینکه به اعتقاد من این بازی برای بازیکنان ما هم می تواند ویژه باشد. یک مسابقه ارزشمند که موفقیت در آن می تواند سرانجام بدشانسی های ما در این فصل و شروعی خوب برای یک فصل بهتر برای نساجی و همه هوادارانش باشد. امیدوارم با تمرکز بالا و حمایت نود و چند دقیقه ای هواداران نساجی به این مهم دست پیدا کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نکونام: قول می دهم برای شکست دادن استقلال همه تلاشمان را بکنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکونام: قول می دهم برای شکست دادن استقلال همه تلاشمان را بکنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید