احتیاج افغانستان به بیش از یک میلیون کیت تشخیص کرونا

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، وزارت بهداشت افغانستان گفت که در شرایط کنونی برای مبارزه با ویروس کرونا به بیش از یک میلیون کیت تشخیصی و چند میلیون لیتر مایع ضد عفونی احتیاج دارد.

احتیاج افغانستان به بیش از یک میلیون کیت تشخیص کرونا

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ عینک استاندارد، فیروزالدین فیروز وزیر بهداشت افغانستان گفت که این وزارتخانه برای مبارزه با کرونا به بیش از یک میلیون کیت تشخیصی و دستکم 54 میلیون لیتر اتانول احتیاج دارد که تهیه آن از خارج افغانستان امکانپذیر نیست.

وی اضافه نمود که کوشش می نماید تا این احتیاجها در داخل افغانستان تامین گردد به همین منظور با یاری فراوری نمایندگان داخلی کارخانه ای ساخته خواهد شد.

فیروز با نگرانی از شرایط بحرانی بیماری کرونا در افغانستان گفت که مردم از تجمع ها و برپایی مجالس بطور جدی پرهیز نمایند.

بر اساس آمارهای ثبت شده در افغانستان، تا به امروز 484 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد 32 نفر بهبود یافته اند و 15 تن دیگر باخته اند.

با این حال، کارشناسان معتقدند که آمار مبتلایان بسیار بیشتر است و بدلیل کمبود امکانات در این کشور حتی احتمال بروز فاجعه انسانی نیز وجود دارد.

وزارت مخابرات افغانستان نیز اعلام نموده که نرم افزار و سایتی را با نامکرونا آسان برای تجمیع آمارهای مبتلایان به کرونا و دادن اطلاعات بهداشتی به مردم ایجاد نموده است.

به گزاش هشت صبح، فهیم هاشمی وزیر مخابرات افغانستان گفت که مشخصات مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور در نرم افزار و سایت بر اساس مناطق ثبت می گردد تا مردم محل دقیق گردش این ویروس را تشخیص دهند.

به گفته وی، شهروندان افغان می توانند بصورت آنلاین نیز پرسش و پاسخ خود را مطرح نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "احتیاج افغانستان به بیش از یک میلیون کیت تشخیص کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتیاج افغانستان به بیش از یک میلیون کیت تشخیص کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید