پذیرش 40هزار دانشجومعلم در دانشگاه فرهنگیان، احتیاج شدید آموزش و پرورش به نیروی انسانی در 6سال آتی

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، وزیر آموزش و پرورش در آئین بهره برداری از مرکز آموزش های تخصصی دانشگاه فرهنگیان آرادان با بیان اینکه سال جاری بیش از 40 هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می شوند، بر لزوم بازگرداندن تربیت معلم به صندلی قبلی خود تأکید کرد.

پذیرش 40هزار دانشجومعلم در دانشگاه فرهنگیان، احتیاج شدید آموزش و پرورش به نیروی انسانی در 6سال آتی

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، سیدمحمد بطحایی در آئین بهره برداری از مرکز آموزش های تخصصی و مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان آرادان با اشاره به یکصدمین سال تاسیس تربیت معلم در ایران اظهار کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب در جلسات مختلف تأکید فرمودند؛ مهم ترین مجرای تأمین و تربیت نیروی انسانی برای آموزش و پرورش، تربیت معلم است، ما نیز به این امر اهتمام خواهیم داشت.

وی اضافه نمود: دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی دو مجرای مهم در حوزه آموزش و پرورش است که به تأمین و تخصیص نیروی انسانی می پردازند.

بطحایی از کوشش برای ارتقای کیفیت و صندلی دانشگاه فرهنگیان در سال 97 خبرداد و توضیح داد: درسال جاری برای نخستین بار ، بیش از 40 هزار دانشجو در این دانشگاه پذیرش می شوند و این نشان دهنده توجه دولت و مجلس به نقش دانشگاه فرهنگیان است.

وی اضافه نمود: متأسفانه در سال های گذشته با غفلت از این مهم مجبور شدیم از مسیرهای دیگری غیر از تربیت معلم، نیروی انسانی مورداحتیاج آموزش و پرورش را تأمین کنیم و از این جهت، ضررهایی متوجه آموزش و پرورش گردیده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، عضو کابینه تدبیر و امید از احتیاج شدید آموزش و پرورش به نیروی انسانی متخصص در 6 سال آینده اطلاع داد و اضافه نمود: هم اکنون بیش از 14 میلیون نفر دانش آموز در کشور تحصیل می نمایند با رشد نسبتاً سریعی که در جمعیت دانش آموزی وجود دارد تا 6 سال آینده، آمار آنها به 16 میلیون و 400 هزار نفر خواهد رسید، لذا به نیروی انسانی و تربیت معلم باید بیش از گذشته توجه گردد؛ در غیر این صورت مجبور خواهیم شد تصمیمات عجولانه بگیریم و از نیروی انسانی که شایستگی کمتری نسبت به نیروهای پرورش یافته در دانشگاه فرهنگیان دارند، استفاده کنیم؛ در حالی که تربیت معلم می تواند نیروی انسانی مورداحتیاج آموزش و پرورش را به خوبی تأمین کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پذیرش 40هزار دانشجومعلم در دانشگاه فرهنگیان، احتیاج شدید آموزش و پرورش به نیروی انسانی در 6سال آتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیرش 40هزار دانشجومعلم در دانشگاه فرهنگیان، احتیاج شدید آموزش و پرورش به نیروی انسانی در 6سال آتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید