پرونده سلامت برای کارکنان آموزش و پرورش یزد تشکیل گردد

به گزارش خبرنگاران، محمد دریجانی شنبه شب در جلسه شورای آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اینکه در حال حاضر 20 هزار و 500 نفر از کارکنان آموزش و پرورش استان یزد زیر پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: 9 هزار و 500 نفر از این تعداد شاغلان و 11 هزار نفر نیز بازنشستگان و وظیفه بگیران هستند.

پرونده سلامت برای کارکنان آموزش و پرورش یزد تشکیل گردد

وی مطرح کرد: در نیمه نخست امسال بیش از 10 میلیارد تومان برای این تعداد بیمه شده در استان یزد هزینه شده که بخشی از هزینه ها مربوط به 96 بیمار سرطانی و صعب العلاج بوده است.

دریجانی یادآور شد: 33 بیمار خاص از مجموع بیمه شدگان آموزش و پرورش استان یزد از خدمات بیمه سلامت بهره مند هستند که عمده این بیماران دارای نارسایی مزمن کلیوی هستند که برای این افراد در امسال 120 میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد اعلام نمود: در ابتدای سال 97 علاوه بر این هزینه ها، 42 میلیون تومان نیز به وسیله خیران به بیمه شدگان صعب العلاج آموزش و پرورش پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از بیماری های صعب العلاج از جمله سرطان پروستات در آقایان و سرطان سینه در خانم ها، قابل پیشگیری است، توضیح داد: اگر پرونده سلامت برای کارکنان آموزش و پرورش تشکیل گردد، بسیاری از این بیماری ها و هزینه ها و تبعات بعدی آن، اتفاق نخواهد افتاد.

دریجانی خواهان همراهی آموزش و پرورش برای تشکیل پرونده سلامت برای تمام کارکنان آموزش و پرورش استان یزد ظرف یک سال آینده شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پرونده سلامت برای کارکنان آموزش و پرورش یزد تشکیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده سلامت برای کارکنان آموزش و پرورش یزد تشکیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید