100درصد اسکان دانشجویان دختر در خوابگاه ها را پوشش دادیم، مشکل اسکان 67 دانشجوی پسر مرتفع می گردد

به گزارش وبلاگ عینک استاندارد، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به پوشش 100 درصدی اسکان دانشجویان دختر در خوابگاه های دانشجویی گفت: تنها 67 نفر از دانشجویان پسر مشکل اسکان دارند که اسکان آنها به زودی مرتفع می گردد.

100درصد اسکان دانشجویان دختر در خوابگاه ها را پوشش دادیم، مشکل اسکان 67 دانشجوی پسر مرتفع می گردد

به گزارش خبرنگاران، دکتر بهروز دادخواه با بیان این مطلب اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در مجموع 4 خوابگاه در شهر اردبیل و سه خوابگاه در شهرستان های تابعه دارد.خوابگاه دختران در مشکین شهر و دو خوابگاه در شهرستان گرمی اسکان دانشجویان در این شهرها را برعهده دارد. ضمن اینکه دو خوابگاه مشارکتی در اردبیل نیز کار اسکان دانشجویان دختر را برعهده دارد.

وی با اشاره به وجود 3291 دانشجوی علوم پزشکی شاغل به تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت:از این تعداد، یک هزار و 110 دانشجو متقاضی خوابگاه ها هستند که تقریبا به همه متقاضیان، خوابگاه داده شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به پیگیری ها برای ساخت یک خوابگاه 400 نفره در این دانشگاه گفت: این خوابگاه 400 نفره، جزو 21 خوابگاه استانداردی است که از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شده است.

وی اعلام نمود: البته ساخت این خوابگاه استاندارد دانشجویی در مرحله مناقصه اول است و هنوز نهایی نشده است. کارشناسی های اولیه و استعلام برای ساخت این خوابگاه اجرا شده است و جانمایی و مکان احداث این خوابگاه معین شده است و قرار است این خوابگاه در پردیس دانشگاه علوم پزشکی ساخته گردد. نقشه ها برای ساخت این خوابگاه استاندارد دانشجویی از سوی وزارت بهداشت معین شده است و کارشناسی و مشاوره های اولیه روی نقشه انجام گرفته است و بعد از مناقصه، کار ساخت این خوابگاه استاندارد شروع می گردد.

دادخواه در خصوص منابع مالی برای احداث این خوابگاه استاندارد دانشجویی گفت: هدف ما این است که برای ساخت این پروژه عمرانی، بخشی از منابع مالی را به وسیله وام بانکی و بخشی را به وسیله یاری های دولت، تامین کنیم.

وی با اشاره به اینکه همه خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی اردبیل مجردی است،اعلام نمود: درحال حاضر خوابگاهی برای اسکان دانشجویان متاهل نداریم. البته درخواست ساخت خوابگاه متاهلین به معاونت توسعه دانشگاه داده شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت طبخ غذا و سلف سرویس دانشگاه گفت: پخت غذا در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در حال حاضر به صورت نیمه صنعتی انجام می گردد و کلیه مراحل طبخ، تهیه و توزیع غذا به شرکت خصوصی واگذار شده است. البته شورای صنفی به نمایندگی از دانشجویان همواره در مراحل تهیه و توزیع غذا نظارت کافی دارند و شورای صنفی منوهای غذایی را معین می نمایند. شورای صنفی که نمایندگان دانشجویان در دانشگاه هستند نظارت خوبی در نحوه پخت، نوع و توزیع غذا دارند و خوشبختانه مسئله ای به لحاظ تغذیه در دانشگاه وجود ندارد.

دادخواه اعلام نمود: دانشگاه علوم پزشکی اردبیل جزو حداقل ده دانشگاه برتر کشور است که به لحاظ کیفیت غذا، نظارت های مستمری نسبت به مساله تغذیه انجام می گردد به طوری که هر هفته مدیردانشجویی، رئیس اداره تغذیه، شورای صنفی و... نسبت به تهیه و توزیع غذا، نظارت های لازم را انجام می دهند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تاکید نمود: کوشش داریم در راستای پخت غذا، به سمت صنعتی سازی حرکت کنیم. البته در حال حاضر طبخ غذا به صورت نیمه صنعتی انجام می گردد و با خرید دستگاه های کباب زن صنعتی و دیگ های بخارپز، پخت غذا صورت می گیرد اما تا رسیدن به مرحله صنعتی شدن، باید کوشش کرد.

وی با اشاره به اهمیت دانشگاه به موضوع سلامت روان دانشجویان علوم پزشکی اردبیل اعلام نمود: نسبت به موضوع سلامت روان دانشجویان حساسیت زیادی داریم و معتقدیم دانشجویان باید در وهله اول مسئله ای به لحاظ سلامت روان نداشته باشند تا بتوانند با آرامش و بدون دغدغه به تحصیل بپردازند. بر اساس برنامه ریزی عملیاتی فعالیت های خوبی در راستای سلامت روان دانشجویان در دانشگاه انجام می دهیم. سال گذشته در شش ماهه دوم سال، 85 کارگاه مختلف با موضوع آسیب های اجتماعی، مشاوره های تحصیلی، ازدواج آسان، مهارت های زندگی، نحوه کنترل خشم، مبارزه با استرس، آسیب های فضای مجازی، اعتیاد و.... زیر نظر مدرسان مجرب برگزار کردیم و این کارگاه ها همچنان در دانشگاه و خوابگاه ها ادامه خواهد داشت.

دادخواه یادآور شد: برای یاری به حل مسائل دانشجویان و تامین امنیت سلامت روان آنها، حدود 75 همتایار سلامت فعال در خوابگاه ها و دانشگاه ها مستقر نموده ایم که یاری یار مشاوران ما برای حل مسائل احتمالی دانشجویان باشند. البته تعداد کل همتایاران سلامت در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل 202 نفر است. همتایاران سلامت با دریافت کاردانشجویی و داشتن تخصص های کافی، در دانشگاه ها آماده خدمت در عرصه سلامت روان دانشجویان هستند و افرادی را که در دانشگاه مشکل دارند و آسیب پذیر هستند را به اداره مشاوره معرفی می نمایند تا اقدامات لازم نسبت به برطرف مسائل دانشجویان صورت گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گرامیداشت هفته ملی تربیت بدنی و ورزش که طی روزهای 26 مهر تا دوم آبان همزمان با سراسر کشور برگزار گردید، اظهار کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل همه ساله به مناسبت هفته تربیت بدنی برنامه های متنوعی برای دانشجویان تدارک می بیند وامسال نیز همگام با دیگر دانشگاه ها، با برگزاری مسابقات ورزشی، برنامه کوهپیمایی و پیاده روی و.... این هفته را گرامی داشت.

این مقام مسئول به اهمیت ورزش در سطح دانشگاه ها بخصوص توسعه ورزش همگانی تاکید نمود و گفت: اختصاص ردیف های بودجه مستقل برای فعالیت های ورزشی و همچنین نشریات دانشجویی ازسوی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گامی مقتدر برای توسعه ورزش در سطح دانشگاه های علوم پزشکی است و این حرکت ارزشمند اهرمی است برای اهمیت بیشتر به ورزش که باید این مساله را به فال نیک گرفت.

به گزارش مفدا، دادخواه با اشاره به تقدیر از مدال آوران دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در سیزدهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت، اعلام نمود: کوشش داریم از دانشجویانی که در رشته های مختلف در این المپیاد حائز مدال و رتبه شدند، با اهدای جوایزی تقدیر کنیم. همچنین از برگزیدگان و نفرات برتر مسابقات ورزشی درون دانشگاهی و درون خوابگاهی نیز تجلیل می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "100درصد اسکان دانشجویان دختر در خوابگاه ها را پوشش دادیم، مشکل اسکان 67 دانشجوی پسر مرتفع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100درصد اسکان دانشجویان دختر در خوابگاه ها را پوشش دادیم، مشکل اسکان 67 دانشجوی پسر مرتفع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید