47 میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی های خراسان جنوبی پرداخت شد

به گزارش خبرنگاران، عباس رکنی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: در حال حاضر هزار و 41 تعاونی با 585 هزار عضو در خراسان جنوبی وجود دارد.

47 میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی های خراسان جنوبی پرداخت شد

وی با بیان اینکه 15 اتحادیه فعال در استان وجود دارد، گفت: 1.5 درصد تعاونی ها در بخش خدمات، 19.7 درصد در بخش صنعت و 17 درصد در بخش کشاورزی هستند.

وی با بیان اینکه طی چهار ماهه نخست سال جاری 25 تعاونی در استان تشکیل شده است، افزود: این تعاونی ها با 698 نفر عضو تشکیل شده و برای 586 نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود: همچنین این تعاونی ها با اعتباری بالغ بر شش میلیارد و 234 میلیون ریال تشکیل شده است.

بنا به گفته وی، نسبت به چهار ماهه مشابه سال گذشته 19 درصد افزایش تشکیل تعاونی ها در خراسان جنوبی را داشته ایم.

رکنی با اشاره به تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری بیان کرد: 60 تعاونی متقاضی دریافت این تسهیلات شده اند.

وی ادامه داد: از این تعداد 49 تعاونی با مبلغ 238 میلیارد و 240 میلیون ریال مورد تصویب کمیته فنی تسهیلات قرار گرفته و به بانک های عامل معرفی شده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اظهار کرد: هفت تعاونی با اعتباری بالغ بر 47 میلیارد و 240 میلیون ریال موفق به اخذ تسهیلات شده اند.

رکنی بیان کرد: با توجه به قانون برنامه ششم، باید به گونه ای برنامه ریزی شود که سهم تعاونی ها در سه بخش خدمات، کشاورزی و صنعت به 25 درصد برسد این در حالی است که در در سطح کشوری نیز سهم تعاونی ها کمتر از 10 درصد است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای تعاونی ها بیان کرد: هرساله تعاونی ها برتر به عنوان الگو به جامعه معرفی می شوند.

رکنی با اشاره به ورود تعاونی های مرزنشین به استفاده از انرژی های تجدید پذیر بیان کرد: این امر اقدام بسیار شایسته ای بوده که در دنیا نیز به این شمت در حرکت است.

منبع: mehrnews.com

به "47 میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی های خراسان جنوبی پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "47 میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی های خراسان جنوبی پرداخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید